Friday, October 10, 2014

Topa çokollatë me lajthi dhe 3 përbëres me 2 lëvizje

loading...


Përbërësit

  1.  1 1/4 Filxhan çaji  lajthi
  2. Filxhan caji biskota  (tip Petit Beurre)
  3. Luge gjelle kakao pluhur 
  4. Uje sa te marre 
Receta
  1.  Vendosim lajthit ne blender (multi) i bejme copeza te vogla dhe pastaj biskotat i bejme pluhur 
  2.  Lajthite dhe biskotat i vendosim ne nje tas hedhim kakaon i perziejme dhe  hedhim uje me luge gjelle sa te marre e perzieni me nje mikser dore me shpejtesi te ulet sa te behet si brume me pas i mbejme ne forme topash te vegjel.

No comments :

Post a Comment