Saturday, August 11, 2018

Midhja saganaqi!!!

loading...
Përbërësit

  1. 500g Midhje
  2. 200g Djathe te bardhe 
  3. 1 Qep te kuqe
  4. 2 Thelpi hurdher
  5. 5 Luge gjelle vaj ulliri 
  6. 1 Spec te kuqe
  7. 3 Domate
  8. majdanoz 
  9. piper,rigon
Receta


  1. Hedhim ne nje tenxhere te vogel vajin qepen dhe e skuqim mire pastaj hedhim specen te gjitha i kemi grrir per pak domatet.hurdher,piper.rigon.majdanoz hedhim dhe pak uje dhe e leme te ziejne per 10 minuta pastaj hedhin midhjet i leme te ziejne dhe ne fund hedhim djathin e leme 2 minuta dhe pastaj eshte gati.