Wednesday, March 1, 2017

Byrek pa pet recet shume e thjeshte (Zimaropita)

loading...
Përbërësit

  1. 4 Filxhane caji miell
  2. 2 Veze
  3. 500g Djathe te bardhe 
  4. 3 Filxhane caji qumeshte
  5. 1/2 Filxhane caji vaj ulliri
Receta


  1. Hedhim te gjithe perbersat ne nje tas te madhe i trazojme mire me nje luge, nese doni hidhni dhe pak krip une nuk hedhe se ka djathi. marrim nje tepesi pak te madhe qe mos te na dale byreku i trash e lyejme me gjalpe hedhim brumin brenda dhe pjekim ne 200 grade per 30-40 minuta varet nga furra juaj sa te marrin nje gjyre te kuqe si ne foto. Akoma me i mire byreku eshte kur ftohet.

No comments :

Post a Comment