Wednesday, March 1, 2017

Kabuni recet shqipetare!!!

loading...
Përbërësit

  1. 250g  Oriz
  2. 500g Uje (Nese keni hidhni lenge mishi)
  3. 100g Sheqer
  4. Karafil,kanelle,krip
  5. Pak vaj ulliri
  6. 100g Rrushe te thate
  7. 50g Gjalp te fresket
Receta


  1. Hedhin vajin dhe gjalpin dhe orizin ne nje tenxhere e skuqim sa te marri pak gjyre pastaj hedhim ujin,uji duhet te jete i nxehte hedhim dhe kanellen,karafil,krip e leme te ziejne sa te mos kete uje dhe te jete bere pastaj e hedhim ne nje tepesi hedhim dhe rrushin e thate dhe sheqerin dhe trazojme sa te shkrine mire sheqeri.

No comments :

Post a Comment