Friday, March 26, 2021

Biskota me 3 perbersa!!!

loading...


 Përbërësit

  1. 250g Gjalp te fresket
  2. 125g Sheper fluhur
  3. 400g Miell
Receta

  1. Rrafim gjalpin me fluhurin e sheqerit me mikser 6 minuta (Gjalpin duhet ta keni lene jasht frigoriferit 30 minuta para se ta perdorni)pastaj hedhim miellin para se ta hidhni eshte me mire ta keni sitosur e hedhim te brumi avash-avash e rrafim 2 minuta kur brumi te jete gati bejme biskotat formen qe duam i veme ne  tepesi me leter vaji dhe pjekim ne 180 grade per 15-20 minuta varet sa te medhaja do i beni biskotat. (furra duhet te jete gjithmon e nxehte para se te piqni dhe biskotat i pjekim ne ajer)

No comments :

Post a Comment