Sunday, January 18, 2015

Funksioni i ujit ne organizem dhe si te humbisni kg me te !!!

loading...
Para se te hani pini 2 gota uje kete bejeni edhe per mengjesin,dreken dhe darken eshte mire qe ne mengjes te pini 2 gota uje dhe pastaj te ecni per 1 ore.
Uji kryen nje rol kryesore ne organizmin tone duhet te pim 2-3 litra uje ne dite,ai na dihmon ne:
  1. Veshka
  2. Ne grate shtatezene 
  3. Per infeksionet
  4. Per diet (djeg yndyrnat)
  5. Ruan temperaturen e trupit
  6. Per lekuren 
  7. Per te dihmuar tretjen e ushqimit 
  8. Per kockat
  9. Per trurin
  10. Per qelizat e gjakut etj.

No comments :

Post a Comment