Monday, September 21, 2015

Melci vici ne tenxhere!!!

loading...
Përbërësit
 1. 500g Melci (Vici)
 2. 1 Qep te kuqe
 3. 1 Thelpi hurdher
 4. Krip,piper te zi,piper te kuq,rigon
 5. Vaj ulliri
 6. Pak vere te bardhe 
Receta
 1. Skuqim qepen,hurdheren pastaj hedhim melcin e skuqim mire hedhim veren e leme 5 minuta pastaj hedhim krip,piperat,rigonin dhe nese duhet pak uje po shume pak mbyllim kapakun e tenxheres dhe ziejme gjellen per 15 minuta sa te kete pak uje dhe munde ta shoqeroni me oriz ose patate te skuqura.

Saganaki !!!

loading...
Përbërësit
 1. 200g Djathe kackavalle (guda)
 2. Miell
 3. Vaj per tiganin  
 4. Limon
Receta
 1. Presim ne feta djathin e lagim me uje pastaj e lyejme me miell mire nga te gjitha anet pastaj e skuqim per pak qe mos te shkrin se guda shkrin shume shpejt e ktheni dhe nga ana tjeter para se ta sherbeni hidhni limon.