Monday, September 21, 2015

Saganaki !!!

loading...
Përbërësit
  1. 200g Djathe kackavalle (guda)
  2. Miell
  3. Vaj per tiganin  
  4. Limon
Receta
  1. Presim ne feta djathin e lagim me uje pastaj e lyejme me miell mire nga te gjitha anet pastaj e skuqim per pak qe mos te shkrin se guda shkrin shume shpejt e ktheni dhe nga ana tjeter para se ta sherbeni hidhni limon.

No comments :

Post a Comment