Wednesday, November 2, 2016

Pete Sfoliata!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Got uje te vaket
  2. 1 Luge te vogel krip
  3. 1 Luge te vogel sheqer
  4. 500g Miell
  5. Pak uthull
Përbërësit per siperfaqen e peteve

  1. 250g Margarine
Receta


  1. Hedhim te gjithe perbersat ne nje tas te madhe pervec margarines i gjeshim mire nese do dhe pak uje te nxehte  qe te gjeshet me mire i hedhim,ndajme brumin ne dy ose tre pet si te doni dhe i hapim duke hedhur miell nga te dy anet e peteve qe te hapet dhe mos te ngecin  kur te jene gati shkrime ne nje tenxhere margarinen mire dhe me nje furce lyejme petet nga te dyja anet dhe petet jane gati per gatimin tuaj eshte mire qe mos ti leni per shume ore jasht petet po ti perdorni me nje here.

No comments :

Post a Comment