Wednesday, November 2, 2016

Cheesecake Japonez me 3 perbersa...

loading...
Përbërësit

  1. 3 Veze
  2. 120g Cokollate te bardhe te prere ne copeza
  3. 120g Kreme djathi Philadelphia
Receta


  1. Ndajme te verdhen e vezes me te bardhen, rrafim te bardhen e vezeve me mikser sa te behet krem i trash (marenga)pastaj shkrim ne ben-mari cokollaten e bardhe kur te kete shkrir hedhim kremin e djathit duke trazuar vazhdimisht hedhim dhe te verdhen e vezeve duke trazuar hedhim dhe te bardhen e vezeve.
  2. Marrim nje form te vogel ose tepesi te vogel rreth 16-18cm e lyejme me pak gjalpe hedhim brumin brenda e pjekim ne 170 grade per 15-20 minuta varet nga furra juaj. Une kete recet nuk pata mundesi ta kem provuar besoj te jete e mire.

No comments :

Post a Comment