Monday, May 30, 2022

Akullore me kakao !!!

loading...
 Perbersit 
  1. 660ml Krem qumeshti (Pana) 
  2. 400g Karamele krem
  3. 80g Kakao pluhur
  4. 100g Pika cokollate 
Receta 
  1. Ne nje tas hedhim kremin e karamelit kakaon dhe pikat e cokollates i rrahim per 5 minuta me mikser 
  2. Ne nje tas tjeter hedhim pana e rrafim sa te behet krem kur te jete gati hedhim perbersat e tasit tjeter  i trazojme mire e veme ne grirje per disa ore dhe akullorja eshte gati .


No comments :

Post a Comment