Friday, March 26, 2021

Tiropitakia me 3 perbersa

loading...


 Përbërësit

  1. 400g Kos te kulluar
  2. 400g Djath feta
  3. 300g Miell qe fryhet vet
Receta

  1. Ne nje tas hedhim kosin, djathin duke e coptuar mire me dore i trazojme dhe hedhim dhe miellin i gjeshim i bejme topa i veme ne nje tepesi me leter vaji dhe pjekim ne 170 grade jo ne ajer per 20-25 minuta varet nga furra. (Gjithmon furra duhet te jete e nxehte mire per cdo gatimi te beni).

No comments :

Post a Comment