Monday, May 30, 2022

Biftek receta me e mire !!!

loading...

Perbersit 
 1. 500g Mish vici 
 2. 500g Mish derri 
 3. 3 Qep te kuqe te grir ne rente
 4. 1 Hurdher te vogel
 5. 2 Veze
 6. 1 luge te vogel krip
 7. 1 Luge te vogel knor pluhur (Knorr nostimia)
 8. 2 Luge te vogla rigon
 9. 1 Luge te vogel piper te kuq jodjeges 
 10. Piper te zi
 11. 100g Buke te grrir (frigania)
 12. Vaj ulliri
 13. 2 Luge te vogla beikin pauder
 14. 1 Luge te vogel uthull
 15. 1 Luge te vogel mustard 
 16. 1/2 Luge te vogel qimino (qimnon)
 17. 1/3 Luge te vogel bahari (erez)
Receta 
 1. Hedhim ne tigan qepen me vaj ulliri edhe pak piper te kuq e skuqim mire dhe e hedhim ne nje tas te madh e leme pak te ftohet pastaj hedhim te gjithe perbersat i gjeshim mire i veme ne nje tepesi me leter vaji dhe i pjekim ne 180g per 40 minuta varet nga furra nese doni i skuqni ose i piqni ne tigan me pak vaj Ju beht mire!!!.

No comments :

Post a Comment