Sunday, September 24, 2017

Kulac ne tigan !

loading...
Përbërësit

  1. 500g Miell
  2. 1 Veze
  3. 2 Luge gjelle vaj ulliri
  4. krip
  5. 1 Luge te vogel sode buke
  6. Kos sa te marre brumi
 Receta


  1. Hedhim perbersat ne nje tas ne fund hedhim avash-avash kosin duke gjeshur,brumi eshte gati kur nuk na ngelet ne duar vazhdojme gjeshim per disa minuta e leme brumin 30 minuta te clodhet dhe pastaj e presim ne 6 topa ose sa te doni ju e hapim mire me dore te behet si pet dhe i skuqim me vaj luledielli ne vjarr te avasht.

2 comments :

  1. Me kete lloj kulaci eshte rritur mami e babi im qe jane nga 80 vjec e jane shqiptare 100%.Pse thuhet gatim grek????

    ReplyDelete