Wednesday, October 11, 2017

Donac (Lokumadhe)

loading...
Përbërësit

  1. 2 1/2 Filxhane caji miell
  2. 2 Luge gjelle sheqer
  3. 2 Veze
  4. 1/2 Filxhane caji qumeshte
  5. 1/2 Filxhane caji vaj luledielli
  6. Vaj per tiganin 
  7. 8gr Maja te thate
 Receta


  1. Ne nje tas hedhim qumeshtin pak te nxehte pastaj sheqerin majan dhe i trazojme sa te shkrihen i leme 10 minuta te mbuluara me nje peshqir kuzhine kur te jete gati hedhim vezet,vajin dhe avash avash miellin gjeshim me dore e leme 30 minuta te fryhet pastaj hedhim pak miell dhe gjeshim prap i presim ne topa te vegjel i hapim me dore te behen te rrumbullakt dhe ne mes i presim me kapakun e nje shisheje dhe i skuqim, ne fund nese doni i lyeni me sheqer,mjalt,ose nutelle.


No comments :

Post a Comment