Sunday, July 10, 2016

Disa keshilla per humbje peshe dhe djegien e yndyrnave !!!

loading...
Qe te nderroni metavolizmin tuaj te humbisni kilogram dhe te digjeni yndyrnat e trupit doni disa jave mos te hani buke,makarona,oriz,patate,embelsira,dhe jo te skuqura veten ne furre ose ne tigan qe nuk duan vaj dhe aty nuk skuqen po piqen nese ndaloni keto do vazhdoni me nje here te digjeni yndyrnat e trupit dhe te humbisni kile.nese doni te hani embelsire duhet te hani vetem 1 ne jave dhe jo me shume ose nje akullore
. ne vend te hani makarona,oriz,patate hani gjelle te tjera si pule te pjekur,peshk,oktapodhe dhe cdo gje qe ka deti,mish vici mund ta mbeni qofte,biftek, si dhe berxolla te pjekura jo te skuqura mund ti shoqeroni me sallate ose spinaq gatuani dhe perime hani dhe fruta si shalqi hani sa te goni do ju presin pak oreksin duhet te hani cdo 3 ore dicka nuk duhet te jeni te uritur, pini 3 kg uje ne dite edhe mire ju ben per trupin tuaj edhe yndyrnat i djeg po edhe ju fryne dhe nuk doni te hani gjithe diten 4 ditet e para eshte shume e veshtire po pastaj trupi fillon dhe mesohet, nese keni kohe te lire ikni ne nje palester ose merrni nje shoqe dhe ecni me kembe per 1 ore ,nese doni te hani makarona ose oriz nje here ne jave se nuk keni cfare te gatuani atehere beni makarona dhe oriz te zeze po nuk do hani nje pjate te madhe por gjysmen e pjates.eshte mire buken ta daloni fare por nese keni donje supe hani buke te zeze por vetem 1 fete te holle. ne djegien e yndyrnave dihmon dhe caji i gjelber pini 2 here ne dite po pa sheqer,dihmon kenella ne mengjes hani kos me kanelle dhe nje molle ose hidhni kanelle ne qumeshte por jo shume,dihmon dhe speca djegese perdoreni ne gatimin tuaj.

1 comment :

 1. ËSHTË E MREKULLUESHME TË FLASË TË MREKULLUESHME PËR DR DAWN. Unë jam Vanessa Canga. Kam pasur një bashkim të bukur me burrin tim dhe kam ndarë lumturinë, ngrohtësinë dhe dashurinë e vërtetë. Ne jetuam së bashku për 10 vjet dhe patëm dy fëmijë. Pak muaj më parë filluam të kishim probleme pafund dhe zënka të vazhdueshme. Shtëpia ishte plot me pakënaqësi dhe fëmijët e mi gjithmonë qanin duke na parë të ziheshim gjatë gjithë kohës. Më në fund, ai u largua dhe na ndërpreu të gjitha mjetet për të komunikuar me të. Bëra gjithçka që munda për ta rikthyer për shkak të asaj se sa shumë e doja, por pa dobi. DR DAWN më erdhi në ndihmë kur e kontaktova dhe më zbuloi se një grua qëndronte pas problemeve që kisha dhe ai më premtoi se do të më ndihmonte, gjë që e bëri kur ndoqa procedurat e tij të punës. Burri im u kthye në shtëpi tek ne dhe ne shpikëm gjëra. Ne jetojmë përsëri të lumtur së bashku. DR DAWN mund t'ju ndihmojë gjithashtu. kontakto me të përmes WhatsApp: +2349046229159
  Email: dawnacuna314@gmail.com
  *Nëse dëshironi të ribashkoheni me burrin/gruan tuaj.
  *Nëse dëshironi të keni një martesë/marrëdhënie të qetë.
  *Nëse keni nevojë për magji për të mbetur shtatzënë/shtatzënë.
  *Nëse dëshironi të trajtoni infertilitetin.
  *Nëse doni të hakmerreni/marrëni pronën tuaj.
  *Nëse dëshironi magji promovimi.

  ReplyDelete