Thursday, February 26, 2015

Byrek me djathe pa pet me shije pizza per 5 minuta !!!

loading...
 Përbërësi
  1. 500g Miell qe fryhet vet (farina)
  2. 200g Vaj ulliri
  3. 500g Qumeshte
  4. 450g Djathe te mbardhe 
  5. Piper te zi,rigon 
  6. Krip (Nese duhet)
 Receta
  1. Ne nje tas te madhe hedhim te gjithe perbersat pervec djathit trazojme mire brumin me nje luge.
  2. Veme leter vaji ne tepesi e lyejme me vaj hedhim brumin dhe ne siperfaqe djathin (Tepesia te jete pak e madhe qe byreku te mbehet i holle dhe me i shishem)e pjekim ne 170 grande per 40-50 minuta.

No comments :

Post a Comment