Tuesday, February 24, 2015

Biskota me cokollate!!!

loading...
Përbërësit
  1. 80g Sheqer pluhur
  2. 200g Vitam
  3. 50g Miell
  4. 1 1/2 Luge gjelle beikin-pauder
  5. 50 Pika cokollate
  6. 1 Veze
Receta 
  1. Me nje mikser rrahim vitamin me sheqerin per 7 minuta pastaj hedhim vezen vazhdojme te rrahim hedhim beikin-pauder dhe cokollaten ne pika gjeshim brumin me dore dhe e veme ne frigorifer per 15 minuta.
  2. Ndezim furren ne 180 grade ne nje tepesi veme leter vaji dhe bejme biskotat te vogla dhe te rrumbullakta dhe i pjekim per 15-17 minuta (sa te jete e domozdoshme).

No comments :

Post a Comment