Monday, February 9, 2015

Byrek me djathe pa pet (tiropita)!!!

loading...
Përbërësit
  1. 800g Miell qe fryhet vet(farina)
  2. 1kg Djathe te bardhe(ne copa te vogla)
  3. 4 Veze
  4. 2 Luge gjelle vitam
  5. 800g Kos
  6. 400g Qumeshte
  7. Piper 
Receta
  1. Ndezim furren ne 180 grade dhe lyejme mire nje tepesi me vitam.
  2. Ne nje tas te madhe hedhim te gjithe perbersat i trazojme mire dhe e hedhim brumin ne tepesi e pjekim 1 ore.

No comments :

Post a Comment