Thursday, May 10, 2018

Peshk me qepujka ne furre!!!

loading...
Përbërësit

 1. 1 Peshk te madhe
 2. 500g Qepujka
 3. Pak selino
 4. Pak majdano
 5. Krip,piper te zi,rigon,pak piper te kuq,vaj ulliri 
 6. 2 Thelpi hurdher 
 7. 150ml vere te bardhe 
 8. Lengun e 1 limoni
Receta

 1. lajme dhe pastrojme peshkun e veme ne nje tepesi hedhin dhe te gjithe permbersat i trazojme mire e mbulojme me leter alumini dhe pjekim ne 200 grade per 40 minuta pastaj heqim letren dhe pjekim prape sa te skuqet gjella.

Krahe pule me birre ne furre !!!

loading...
Përbërësit

 1. 1 Kg krahe pule
 2. 3 luge gjelle vaj ulliri 
 3. krip,piper te zi
 4. 1 Luge gjelle mustarde
 5. 1 Luge te vogel mjalt
 6. 1 Filxhane caji birre
 7. 1 Filxhane caji uje 
Receta

 1. Ndezin furren ne 200 grade 
 2. Hedhim ne nje tas krahet e pules qe i kemi lare hedhim dhe te gjithe perbersat i trazojme mire dhe i hedhim ne nje tepesi qe kemi shtruar leter vaji dhe pjekim per 30 minuta pastaj veme leter alumini dhe pjekim akoma 10-15 minuta.