Thursday, May 10, 2018

Peshk me qepujka ne furre!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Peshk te madhe
  2. 500g Qepujka
  3. Pak selino
  4. Pak majdano
  5. Krip,piper te zi,rigon,pak piper te kuq,vaj ulliri 
  6. 2 Thelpi hurdher 
  7. 150ml vere te bardhe 
  8. Lengun e 1 limoni
Receta

  1. lajme dhe pastrojme peshkun e veme ne nje tepesi hedhin dhe te gjithe permbersat i trazojme mire e mbulojme me leter alumini dhe pjekim ne 200 grade per 40 minuta pastaj heqim letren dhe pjekim prape sa te skuqet gjella.

No comments :

Post a Comment