Thursday, May 10, 2018

Krahe pule me birre ne furre !!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Kg krahe pule
  2. 3 luge gjelle vaj ulliri 
  3. krip,piper te zi
  4. 1 Luge gjelle mustarde
  5. 1 Luge te vogel mjalt
  6. 1 Filxhane caji birre
  7. 1 Filxhane caji uje 
Receta

  1. Ndezin furren ne 200 grade 
  2. Hedhim ne nje tas krahet e pules qe i kemi lare hedhim dhe te gjithe perbersat i trazojme mire dhe i hedhim ne nje tepesi qe kemi shtruar leter vaji dhe pjekim per 30 minuta pastaj veme leter alumini dhe pjekim akoma 10-15 minuta.


No comments :

Post a Comment