Tuesday, April 3, 2018

Sallata chef me sallate jeshile!!!

loading...
Përbërësit

 1. 6-7 Gjethe sallate jeshile (marule)
 2. 1 Kastravec
 3. 2 Domate (Ose 7-8 domate qershi)
 4. Beikon,proshut ose cfare te doni ju
 5. Djathe kackavalle 
 6. 2 Veze te ziera fort
 7. Krip,piper,vaj ulliri
 8. Buke te thekur qe e presim ne copeza te vogla
Përbërësit per sos

 1. 80g Majonez
 2. 2 Luge gjelle kecap
 3. 1 Luge te vogel mustard
 4. 1 Luge gjelle uthull
Receta

 1. Lajm mire sallaten dhe e presim te nje tas te madhe presim dhe hedhim dhe djathin,kastravecin,baikon,buken,vezet,domatet hedhim kripen piperin dhe vajin dhe trazojme mire.
 2. Ne nje tas te vogel hedhim te gjithe perbersat per sos i trazojme mire dhe e hedhim te sallata e trazojme prape dhe sallata eshte gati .

No comments :

Post a Comment