Wednesday, November 2, 2016

Byrek me spinaq...

loading...
Përbërësit

 1. 1kg Spinaq (te prere)
 2. 2-3 Presh 
 3. 500g Djathe te bardhe
 4. 4-5 Qep te fresketa
 5. 1 Veze
 6. 4 Pete te trasha per byrek
 7. Vaj
 8. Krip,piper
 9. 4 Luge gjelle miell 
 10. Pak Anthe
Receta


 1. Presim ne copeza te vogla preshin dhe qepet dhe i skuqim mire pastaj hedhim spinaqin,anthin,krip,piper e heqim nga soba dhe pastaj hedhim miellin,djathin dhe vezen e trazojme brumin pak. Marrim nje tepesi e lyejme me vaj shtrojme dy pete posht i lyejme me vaj te dyja pastaj hedhim brumin dhe ne siperfaqe veme dy petet e tjera dhe ato i lyejm mire me vaj pjekim byrekun ne 190 grade per 50-60 minuta varet nga furra juaj mbase do edhe me shume. 

No comments :

Post a Comment