Wednesday, November 2, 2016

Biskota me pak perbersa dhe shume te shishme...

loading...
Përbërësit

  1. 250g Gjalpe te fresket(lope)
  2. 3/4 Filxhane caji sheqer
  3. 1 Veze
  4. 1 Vanilie
  5. 300g Miell qe fryhet vet (farina)
Receta


  1. Rrafim me mikser gjalpin me sheqerin per 6 minuta pastaj hedhim vezen,vanilien e mbyllim mikserin dhe fillojme dhe gjeshim me dore hedhim avash-avash miellin mbase nuk e merr te gjithe si te shikoni brumin e gjeshim mire e leme ne frigorifer per 30 minuta. Pastaj bejme biskotat ne format qe duam.
  2. Marrim nje tepesi i veme leter vaji veme biskotat dhe i pjekim ne 180 grade per 15 minuta sa te marrin nje gjyre te kuqerreme varet nga furra juaj.

No comments :

Post a Comment