Wednesday, November 2, 2016

Byrek me djathe!!!

loading...
Përbërësit

  1. 4 Pet te trasha per byrek
  2. 3 Veze
  3. 500g Djathe te bardhe (Ne copeza shume te vogla)
  4. 200g Djathe kackavalle (Ne copeza shume te vogla)
  5. 3 Luge gjelle gjaple 
  6. 200ml Qumesht
  7. Vaj ulliri
Receta


  1. Hedhim ne nje tas te madhe vezet i rrahim pastaj hedhim te gjithe perbersat i trazojme mire.
  2. Marrim nje tepesi e lyejme me pak vaj ose gjalpe shtrojme petet i lyejme me gjalpe dhe hedhim brumin shtrojme dhe dy petet e tjera i lyejme me gjalp dhe ato dhe pjekim byrekun ne180 me  200 grade per 1 ore.

No comments :

Post a Comment