Wednesday, November 2, 2016

Biskota me 4 perbersa!!!

loading...
Përbërësit

  1. 1 Filxhane caji gjalp te fresket (lope)
  2. 4 Luge gjelle kakao (pluhur)
  3. 1 1/2 Filxhane caji miell qe fryhet vet (farina)
  4. 2/3 Filxhane caji pluhur sheqeri
Receta


  1. Presim ne copeza te vogla gjalpin e hedhim ne nje tas te madhe hedhim dhe te gjithe perbersat i gjeshim mire bejme biskotat ne cfare forme te duam pastaj i veme ne nje tepesi me leter vaji dhe i pjekim ne 200grade per 12-15 minuta varet nga furra munde te duan edhe me pak.kjo recet eshte e thjesh dhe shume e mire sidomos per femijet tuaj,JU BEHTE MIRE.

No comments :

Post a Comment