Monday, September 21, 2015

Melci vici ne tenxhere!!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Melci (Vici)
  2. 1 Qep te kuqe
  3. 1 Thelpi hurdher
  4. Krip,piper te zi,piper te kuq,rigon
  5. Vaj ulliri
  6. Pak vere te bardhe 
Receta
  1. Skuqim qepen,hurdheren pastaj hedhim melcin e skuqim mire hedhim veren e leme 5 minuta pastaj hedhim krip,piperat,rigonin dhe nese duhet pak uje po shume pak mbyllim kapakun e tenxheres dhe ziejme gjellen per 15 minuta sa te kete pak uje dhe munde ta shoqeroni me oriz ose patate te skuqura.

No comments :

Post a Comment