Friday, January 29, 2016

Topa cokollate (Trumfaqia)!!!

loading...
Përbërësit
  1. 430g Biskota OREO me krem vanilie 
  2. 230g Krem djathi (Philadelphia) 
  3. 400g Cokollate te zeze
Receta
  1. Grime biskotat ne blender (multi) dhe i hedhim ne nje tas, hedhim dhe kremin e djathit i gjeshim me dore ose me mikser pastaj i veme ne frigorifer per 1 ore.
  2. Pas 1 ore i bejme topa sa me te vegjel i veme ne nje tepesi me leter vaji dhe pastaj prape ne frigorifer.
  3. Shrime ne ben-mari cokollaten e leme te ftohet pak pastaj hedhim topat e cokollates nje e nga nje brenda i veme ne tepesi dhe prape ne frigorifer sa te ftohen dhe pastaj jane gati.

No comments :

Post a Comment