Sunday, January 18, 2015

Byrek me djath pa pet !!!

loading...
Përbërësit
  1. 200g Miell qe fryhet vet (farina)
  2. 300g Djath te bardhe 
  3. 50g Gjize
  4. 1 Veze
  5. 1 Luge gjelle gjalpe
  6. 200g Kos
  7. 120 ml Qumeshte
  8. Piper te zi 
Receta
  1. Ne nje tas te madhe hedhim miellin pastaj te gjithe perbersat i trazojme mire.
  2. Lyejme mire nje tepesi me gjalpe hedhim brumin dhe e pjekim ne 180 grande per 40-50 minuta.

No comments :

Post a Comment