Monday, May 18, 2020

Bakllava recet Greke

loading...

Përbërësit
  1. 500g Pet per bakllava 
  2. 400g Gjalp te fresket
  3. 300g Arra te grira ne blender
  4. 40g Friganja (Buke e thekur te grire ne blender)
  5. 1 Luge te vogel kanelle
Përbërësit per sherbetin
  1. 650g Sheqer
  2. 450g Uje
Receta
  1. Hedhim sheqerin dhe ujin ne nje tenxhere dhe e ziejme per 5 minuta duke e trazuar vazhdimisht kur te jete gati e leme te ftohet. Sherbeti duhet te jete i ftohte kurse bakllavaj i nxehte sa te dali nga furra
  2. Ne nje tas hedhim arrat,friganja dhe kanellen i trazojme mire pastaj marim nje tepesi jo shume te madhe te mesme e lyejme me gjalpe shtrojme nje pet e lyejme me gjalp me luge hedhim nga perzierja qe kemi ne tas dhe keshtu me radhe sa te mbarojne te gjithe perbersat ne fund veme bakllavan ne ngryrje per 10 minuta dhe pastaj e presim dhe e pjekim ne 160 grade per 2 ore jo ne ajer soben. 

No comments :

Post a Comment