Monday, October 20, 2014

Sallate me patate !!!

loading...
Përbërësit
 1. 6-8 Patate (te prera katrore)
 2. 1 Qep (te copetuara)
 3. 2-3 Qep te njoma (te copetuara)
 4. 1 1/2 Magionez
 5. Pak uthull
 6. Majdanoz
 7. Krip,piper te zi,vaj ulliri 
 8. 3 Karota 
 9. Mustard (sa te jet e nevojshme)
Receta
 1. Ziejme patatet dhe karotat ne uje me krip kur te jene kati i presim katrore dhe i veme ne nje tas.
 2. Hedhim te gjithe perbersat ne nje blender (multi) i presim pak i hedhim te patatet dhe i trazojme mire.

No comments :

Post a Comment