Tuesday, October 21, 2014

Patate me biftek ne furre !!!

loading...
Përbërësit per mishin e grrire
 1. 1kg Mish vici (qima)
 2. 2 Qep
 3. 2 Domate
 4. 3-4 Feta buke
 5. Pipier te zi,rigon,krip
 6. Vaj ulliri
 7. Pak uthull
 Përbërësit per patatet
 1. 8 Patate
 2. 1 Luge gjelle mustarde,rigon,piper te zi.krip
 3. 2 Limona (vetem lengun)
 4. 1/2 Vaj ulliri
 Receta
 1. Hedhim patatet ne nje tepesi nga larte hedhim te gjithe perbersat pervec lengun e limonit hedhim dhe ujin sa ta shikoni te nevojshme dhe i pjekim ne 200 grande per 1 ore (ne fund hedhim lengun e limonit)
 2. Ne nje tas hedhim te gjithe perbersit e qimase i gjeshim mire i mbejme te rrumbullakta dhe i veme ne furre me patates per gjysem oreNo comments :

Post a Comment