Monday, November 24, 2014

Byrek molle me 3 perberesa !!!

loading...
Përbërësit 
  1. 2 Molle
  2. 1/3 Filxhane caji pluhur sheqeri + dhe pak per siperfaqen 
  3. 2 Pete sfoliata 
   Receta
  1. Ndezim furren ne 200 grande ne ajer.
  2. Pastrojme mollet dhe i presim ne copeza te vogla i hedhim ne nje tigan hedhim dhe 2 luge gjelle uje e ziejme per 5 minuta pastaj hedhim pluhurin e sheqerit e perzjejme mire dhe e leme te ftohet.
  3. Marrim nje tepesi e lyejme me vitam shtrojme peten hedhim perbersin pastaj e bulojme me peten tjeter.
  4. E pjekim per 15-17 minuta kur te jete gati hedhim dhe pak pluhur sheqeri ne siperfaqe nese doni dhe pak kanelle.

No comments :

Post a Comment