Tuesday, November 11, 2014

Imam-baildi

loading...
Përbërësit
  1. 4 Partexhene
  2. 5 Speca (gjyra te ndrishme)
  3. 3 Domate
  4. 2 Qep
  5. 3 Thelpi hurdher
  6. Krip,vaj,piper te zi,piper te kuq,rigon,pak sheqer
  7. Djathe te bardhe (per siperfaqen)
   Receta
  1. Presim ne feta partexhanet dhe i hedhim ne uje me krip per 1 ore ose me shume
  2. Lajme dhe presim te gjithe perbersat i skuqim nje e nga nje i hedhim ne nje tepesi 
  3. Kullojm mire partexhanet dhe i skuqim pak(me vaj ulliri)  i veme ne siperfaqe te gjelles u hedhim uje dhe i pjekim per 1 ore ne 200 grande (nese duan i hidheni akoma uje) kur ta sherbeni gjellen ne pjata hidhni ne siperfaqe djathin.

No comments :

Post a Comment