Tuesday, November 11, 2014

Mish te skuqur me speca gjyrshe

loading...
Përbërësit
  1. 500g Mishe (vici)
  2. 4 Speca gjyra-gjyra
  3. Lengun e nje portokalli
  4. 1 Qep (te prere ne copeza te vogla)
  5. 1 Thelpi hurdher(te prere ne copeza te vogla)
  6. 1 Domate (te copetuar ne blender)
  7. Vaj,krip,piper,rigon
   Receta
  1. Ne nje tigane te madhe me kapak skuqim te gjithe perbersat nje e nga nje hedhim mishin pastaj domaten hedhim dhe uje dhe e leme te ziejme ne grande te ulet sa te behet dhe mos te kete uje (mund ta shoqeroni me oriz ose pure me patate)

No comments :

Post a Comment