Tuesday, November 11, 2014

Kek cokollate!!!

loading...
Përbërësit 
 1. 2 Filxhane kafeje miell farina (qe frihet vet)
 2. 3/4 Filxhane kakao
 3. 3/4 Vitam
 4. 5 Veze
 5. 2 Filxhane sheqer
 6. 1/2 Filxhane qumeshte
 7. 1/2 Luge te vogel sod 
 8. Vanilie
Përbërësit per siperfaqen
 1. 125g Cokollate
 2. 1 Filxhane pluhur sheqeri
 3. 2 Luge gjelle koniak
 4. 2 Luge gjelle qumeshte
 5. 2 Luge gjelle vitam
   Receta
 1. Ne nje tas rrahim me nje mikser dore vitamin me sheqerin per 5 minuta pastaj hedhim nje e nga nje vezet  i rrahim akoma 5 minuta hedhim te gjithe perberat e tjere 
 2. Hedhim brumin ne nje forme keku qe e kemi lyer mire me viatam e pjekim ne 180 grande per 1 ore 
 3. Shkrim cokollaten
 4. Ne nje tas tjeter hedhim te gjithe perbersat edhe cokollaten e shkrire i rrafim per 5 minuta dhe kur keku te jete ftohur e hedhim ne siperfaqe.

No comments :

Post a Comment