Thursday, November 6, 2014

Makarona me salce!!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Makarona
  2. 3 Domate
  3. Pak vasilikua 
  4. 3 Thelpi hurdher
  5. Krip,piper te zi,pak rigon
  6. Pak sheqer
  7. Vaj
  Receta
  1. Ne nje tenxhere valojme ujin hedhim makaronat, krip,dhe pak vaj kur te jene gati i kullojme.
  2. Ne nje tenxhere tjeter hedhim te gjithe perbersat e salces pak uje e leme te ziejne sa te behet si krem (po nuk keni domate te fresketa munde te veni 500g pumaro)

No comments :

Post a Comment