Monday, December 22, 2014

Biskota me pika cakollate!!!

loading...
Përbërësit
  1. 180g Vitam
  2. 150g Sheqer
  3. 1 Veze
  4. 225g Miell
  5. 1/2 Luge te vogel beikin pauder
  6. 150g Cokollat pika-pika 
  7. 30g Kakao
 Receta
  1. Ne nje tas hedhim vitamin dhe sheqerin e rrahim,hedhim dhe vezen e rrahim akoma 5 minuta.
  2. Hedhim miellin avash-avash hedhim beikin pauder,kakaon dhe cokollaten.
  3. Ne nje tepesi veme leter vaji hedhim ne siperfaqe me nje luge te vogel brum nga pak dhe i pjekim per 12 minuta ne 160 grade.

No comments :

Post a Comment