Monday, December 22, 2014

Makarona me gjize!!!

loading...

Përbërësit
  1. 500g Makarona 
  2. 200g Gjize
  3. 100g Djathe te bardhe
  4. 100g Proshute
  5. 250g Krem qumeshti
  6. Piper te zi
 Receta
  1. Ziejme makaronat 15-17 minuta. i kullojme i hedhim ne nje tepesi hedhim dhe gjizen,djathin,proshuten,kremin,dhe piperin i trazojme mire dhe i veme ne furre per 10-15 minuta ne 180 grande.

No comments :

Post a Comment