Monday, December 22, 2014

Byrek pa pete!!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Djathe te bardhe 
  2. 250g Vitam
  3. 400g Kos
  4. 3 Veze
  5. 1 Filxhane caji miell qe fryhet vet (farina)
  6. Susami
  7. Frigania 
Receta
  1. Ne nje tas hedhim djathin qe e kemi copetuar,vitamin,kosin,vezet,dhe miellin dhe i trazojme mire.
  2. Lyejme nje tepesi me pak vitam hedhim dhe friganian e hapim mire pastaj hedhim brumin dhe ne siperfaqe hedhim susanin.
  3. E pjekin ne 180 grande per 35 minuta.

No comments :

Post a Comment