Sunday, December 21, 2014

Biskota!!!

loading...
Përbërësit
 1. 1 Gote uji vaj misri 
 2. 1 Gote uji lenge portokalli
 3. 1,5 Gote uji sheqer 
 4. 250g Vitam 
 5. 1kg Miell
 6. 1 Beikin pauder
 7. 1 Vanilie
 8. 2 Luge gjelle kakao
 9. 200g Susami
Receta
 1. Me nje mikser dore rrahim vitamin dhe sheqerin per 6 minuta.
 2. Hedhin lengun e portokalles,vanilien,kakaon,susamin,dhe vajin.
 3. Hedhim avash-avash miellin (do edhe me shume se 1 kg) hedhim dhe beikin pauder e gjeshim brumin me duar.
 4. Beni biskotat forma te drishme dhe ne nje tepesi veni leter vaji dhe pastaj biskotat dhe i pjekim ne 180 grade per 20 minuta. 

No comments :

Post a Comment