Sunday, December 21, 2014

Patate qofte!!!

loading...
Përbërësit
 1. 3 Patate te zjera 
 2. 2 Qep te fresketa 
 3. Pak majdano 
 4. Djathe kackavalle (guda)
 5. Djathe kackavalle (graviera)
 6. 250 Djathe te bardhe
 7. 1 Veze 
 8. Piper te zi 
 9. Miell
Përbërësit per siperfaqen para se ti skuqim
 1. Miell
 2. 2 Veze
 3. Frigania e grrir
 Receta
 1. Hedhim patatet ne nje tas i mbejme therrime me nje pirune.
 2. Hedhim te gjithe perbersat dhe i trazojme mire dhe i bejme topa.
 3. Ne nje pjate hedhim vezet dhe i rrahim ne pjate tjeter hedhim miellin dhe ne nje tjeter friganian lyejme te gjitha qoftet ne miell pastaj te vezet dhe ne fund te friganiaja.
 4. Hedhim vaj ne nje tigane e leme te nxehet mire dhe i skuqim.No comments :

Post a Comment