Friday, December 19, 2014

Buke tosti me krem qumeshti ne furre!!!

loading...
Përbërësit
  1. 14 Feta buke tosti 
  2. 200g Krem qumeshti 
  3. 1/2 Filxhane caji pluhur sheqeri
  4. 3/4 Filxhane caji sheqer 
  5. 3/4 Filxhane caji vitam te shkrire 
  6. 1 1/2 Luge te vogel kanelle
 Receta
  1. Ndezim furren ne 180 grande,dhe ne nje tepesi veme leter vaji.
  2. Ne nje tas trazojme mire kremin e qumeshtit me pluhurin e sheqerit.
  3. Ne nje tas tjeter hedhim vitamin e shkrire,sheqerin,kanellen i trazojme mire.
  4. Marrim nje e nga nje fetat e bukes i lyejme me kremin e qumeshtit qe e kemi te tasi i pare dhe me pas me vitamin te tasi i dyte i mbejme te rrumbullakta i veme ne tepesi dhe i pjekim per 20 minuta.

No comments :

Post a Comment