Friday, December 19, 2014

Kurasan!!!

loading...
Përbërësit
  1. 250g Miell
  2. 15g Maje buke
  3. Uje te nxehte
  4. 2 Veze
  5. 2 Luge gjelle sheqer 
  6. 125g Vitam
  7. Pak krip
Receta
  1. Nxehim ujin hedhim majen e bukes e leme pak. hedhim 1/3 e miellit ne nje tas hedhim dhe ujin me majen e gjeshim mire dhe e leme 1 ore e 30 minuta ne nje vende pak te  ngrohte.
  2. Kur te jete gati hedhim brenda miellin tjeter vezet,kripen,sheqerin,vitamin te coptuar e gjeshim mire dhe e leme 2 ore e 30 minuta.
  3. Hedhim pak miell ne trapez dhe bejme brumin ne topa te vegjel e hapim secilin 1/2 cm pet te trash i presim  trekendesha i mbeshtjellim si kurasan (nese doni munde ti mbushni me cokollate ose cfare te doni)i leme prape 2 ore pastaj i pjekim ne 200grade per 25 minuta.

No comments :

Post a Comment