Tuesday, December 16, 2014

Tiganites!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1 1/2 Filxhane caji miell
  2. 3 1/4 Luge te vogel beikin pauder
  3. 1 Luge te vogel krip
  4. 1 Luge gjelle sheqer 
  5. 1 1/4 Flxhane caji qumeshte
  6. 1 Veze
  7. 3 Luge gjelle vitam te shkrire  
 Përbërësit per siperfaqen
  1. Munde te veni cfare te doni si (banane,luleshtydhe,mjalt,ose nutella,biskota te grrira etj.)
Receta
  1. Ne nje tas hedhim miellin,beikin pauder,krip,sheqer i trazojme mire ne mes hedhim dhe vezen,vitamin,dhe qumeshtin i trazojme prape.
  2. Ne nje tigane hedhim vitam e leme te nxehet dhe hedhim nga pak brume kur te skuqet e kthejme nga ana tjeter dhe keshtu me radhe. 

No comments :

Post a Comment