Monday, December 15, 2014

Makarona tortelini!!!

loading...
Përbërësit
  1. 500g Makarona te mbushura me djathe(tortelini)
  2. 150g Djathe kackavolle (kaseri te grrire ne rente)
  3. 250g Djathe kackavalle (guda te grrire ne rente)
  4. 400ml Krem qumeshti
  5. 400g Pumaro
  6. 1 Qep 
  7. Piper te zi,vaj ulliri
 Receta
  1. Ne nje tenxhere valojme ujin hedhim makaronat i ziejme 15 minuta hedhim dhe pak vaj (jo krip)
  2. Ne nje tenxhere tjeter skuqim qepen hedhim piperat dhe salcen kur te jene gati makaronat i kullojme dhe i  hedhim te salca i trazojme mire dhe pastaj i hedhim ne nje tepesi hedhim kremin e qumeshtit,dhe djathet i trazojme mire dhe i pjekim ne 180 grade per 20 minuta.  

No comments :

Post a Comment