Monday, December 15, 2014

Mish derri me portokalle!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1kg Mish derri te prere ne copeza te vogla(pa kocke)
  2. 1 Filxhan caji lenge portokall
  3. 3/4 Filxhan caji vaj ulliri
  4. Pak lekur portokalli
  5. Pak piper te kuq,piper te zi,krip,rigon.
 Receta
  1. Hedhim mishin ne nje tigan me kapak e skuqim me vaj ulliri i hedhim uje dhe kripen e mbillim dhe e leme te ziejne per 30 minuta.
  2. Kur te jete gati hedhim dhe te gjithe perbersat e tjere i leme te ziejne edhe 5 minuta dhe pastaj eshte gati.

No comments :

Post a Comment