Wednesday, December 6, 2017

Oktapod me patate !!!

loading...
Përbërësit

 1. 1 Oktapod
 2. 3 Qep te kuqe
 3. 1 Got vere te kuqe
 4. 1 kg Patate 
 5. 1 gjethe dafine 
 6. krip.piper te zi,vaj ulliri 
 7. 300g salce domate

  Receta 
  1. Skuqim qepen pasatj hedhim oktapodin qe e kemi pastruar dhe lare e skuqim pak dhe e shuajme me veren hedhim gjethen e dafines hedhim uje dhe salcen e domates dhe ziejme ne tenxhere presioni per 1 ore. Kur te jete gati marrin vetem oktapodin e veme ne nje pjate dhe e presim ne copa. hedhim te tenxheria patatet,krip,piper nese do uje hedhim dhe e leme te ziejne sa te behen patatet duke trazuar vazhdimisht 10 minuta para se te heqim gjellen hedhim brenda oktapodin.


  No comments :

  Post a Comment