Monday, December 1, 2014

Xaxiq!!!

loading...
Përbërësit
  1. 1kg Kos
  2. 1 Kastravec
  3. 3-4 Thelpi hurdher
  4. Pak balsaniko
  5. Pak krip
  6. Pak vaj ulliri 
 Receta
  1. Grrim ne rente kastravecin e shtridhim mire dhe e hedhim ne nje tas te madhe grrim dhe hurdherat i hedhim dhe ato hedhim dhe krip,vaj,balsamiko dhe kosin i perziejme mire dhe e veme ne frigorifer dhe per disa ore do jete gati.
*Nese hurdherat nuk jane shume te forta mund te hidhni akoma !!! 

No comments :

Post a Comment